És egy másik kérdés: miért?
Magszalaggal roppant könnyű a vetés, mert az előkészített földbe nem kell az aprócska magokat a nagy ujjainkkal egyesével bepötyögtetni, hanem csak lefektetjük a szalagot, amin gyönyörű egymásutánban tapadnak a magok. Amilyen egyszerű használni, hasonlóan egyszerű elkészíteni is!
Igazán akkor érdemes magszalag készítéssel bíbelődni, hogyha:
- apró magokkal dolgozol (répa, retek, saláta, hagyma stb.),
- és azokat is sűrűn veted (például bébilevél salátákat 1 cm-enként, tépősalátát vagy retket 2,5 cm-enként),
- egyáltalán nem szeretnél magot pazarolni,
- nem szeretnél időt veszíteni az egyeléssel (ez az, amikor az összetorlódott magokból egymás hegyén-hátán kinőnek a csírák és ritkítani kell őket, hogy a kiválasztottaknak legyen helye a növekedésre),
- szeretnéd felgyorsítani a kinti vetést,
- boldogsággal tölt el a katonás rend,
- van gyereked és egy kis közös zöld programban gondolkozol.
Természetesen a boltban vásárolhatsz is kész magszalagot, de abból nagyon kicsi a fajtaválaszték és sokkal drágább is, mint a sima mag.
Időigénye: a magok mennyiségétől függően 30 perc-2 óra.
Mire lesz szükséged?
Valamilyen vékony hosszúkás papírra – én konyhai papírtörlőt használok, de nagyon elterjedt a WC-papír erre a célra, csak nekem az előbbivel valahogy jobb érzés dolgozni. Kell még liszt és víz a ragasztáshoz, egy hurkapálca és a magok.
Magszalag készítése lépésről lépésre:
- A többrétegű papírt szedjünk szét, de ne teljesen, hogy a visszaragasztásnál csak rásimíthassuk a felső réteget.
2. Egy teáskanál lisztet keverjünk el két teáskanál vízzel, abból lesz a ragasztónk. A hurkapálcával vigyünk fel pöttyöket a tervezett vetési távolságra egymástól.
3. Ugyanaz a pálca pont jó lesz arra, hogy a magokat gyorsan felszedjük vele és a ragacsba toljuk. Arra figyeljünk, hogy ne száradjon ki a lisztes keverékünk, mielőtt a magot rátennénk.
4. Tapasszuk le a kétrétegű papír a felhajtott felével és vágjuk le a csíkot. Írjuk rá filccel a növény nevét és jöhet is a következő!
5. Az ültetés ezzel gyerekjáték.
Jó szórakozást!
Mit ültessünk vele? Nézd meg a tavaszi Fast Food Kaspót és a Fejes, tépő és bébi salátalamixet!
Mentés
Nagyon jó kis bejegyzés! Végre nincs a maszatolás a magocskák ide-oda gurulásával a cserépben. Az lenne a kérdésem, hogy miután rátesszük a szalagot a földre, van-e még teendőnk (pl. szórunk rá még földet? Vagy várjuk, ahogy a vízpermettôl a törlô szétbomlik ès kicsîràzik a mag?
Kedves Szilvia! Köszönöm a kérdést! Igen, kell még rá sima föld vagy komposztföld. Ebben a bejegyzésben használtam a magszalagot, a 6. ponttól meg tudod nézni, hogy hogyan folytatódik vele az ültetés: http://konyhakertesz.com/fast-food-kaspo-termeszd-meg-a-zoldsegek-leggyorsabbjait/
Üdv.: Dominika